W środowisku kierowców panuje fama na temat tego, że osoby wykonujące ten zawód rzadko spędzają czas z rodziną, a w domu są raczej gośćmi. Czy to słuszne stwierdzenie? Wielu kierowców decydując się na wykonywanie tego zawodu posiada rodziny i robi to ze względu na swoje dzieci. Chcą oni bowiem zarobić jak najwięcej pieniędzy, żeby móc zapewnić swojej rodzinie jak najlepszy byt.

Rzeczywiście kierowcy międzynarodowi zarabiają najwięcej. Ich pensje wynoszą kilka, a czasami nawet kilkanaście tysięcy złotych. Kierowca kategorii C+E, który musi wykonywać międzynarodowe trasy rzeczywiście dużo czasu spędza poza domem. Najczęściej pracuje on w systemie: trzy tygodnie w trasie, jeden tydzień na miejscu. Początki z pewnością nie należą do najłatwiejszych.

Tacy kierowcy muszą posiadać oczywiście odpowiednie kwalifikacje, w tym prawo jazdy, a także aktualne badania lekarskie i psychotechniczne. Wiele firm oczekuje od kandydatów na takie stanowisku praktyki w transporcie międzynarodowym. Często mile widziana jest znajomość języków obcych, co zdecydowanie umożliwia swobodną komunikację poza granicami Polskim. Przedsiębiorstwa oferują swoim pracownikom umowę o pracę, a także przejrzysty system wynagrodzeń. Takiej pracy można szukać praktycznie w każdym zakątku naszego kraju, bowiem transport i spedycja jest bardzo rozwiniętą branżą. Kierowcy mają pewny zawód, który przynosi im wysokie dochody.