Jak radzić sobie z tęsknotą za domem i rodziną podczas długich podróży służbowych?

Wielodniowe, a nawet wielotygodniowe rozłąki z rodziną nie należą do najłatwiejszych doświadczeń. A często borykają się z nimi osoby zatrudnione na stanowisko kierowcy. Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Podpowiadamy.

Pomimo pandemii koronawirusa transport nie ustał. Cały czas kierowcy mają co robić, ponadto wiele firm wciąż poszukuje pracowników na to właśnie stanowisko. Nieustannie odbywają się przejazdy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. W przypadku tych pierwszych, kierowca jest stosunkowo krótko poza domem. Często wraca do niego jeszcze tego samego dnia. Choć zdarzają się również nieco dłuższe wyjazdy, a wszystko jest zależne od dystansu, jaki ten musi pokonać.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku transportów międzynarodowych, gdzie do pokonania jest nierzadko wiele tysięcy kilometrów. Wtedy kierowca może być poza domem nawet dwa tygodnie!

Jak poradzić sobie z tęsknotą za domem?

Kierowca w dzisiejszych czasach ma do dyspozycji bardzo wygodne narzędzia do komunikacji. Nie jest to tylko telefon, ale także laptop, czy też tablet. Do dyspozycji ma wszechobecny internet, dzięki któremu może porozumiewać się ze swoją rodziną nawet z odległych zakątków Europy. A to wszystko nie tylko podczas rozmów telefonicznych, ale również z możliwością nagrywania obrazu.

Takie częste rozmowy z bliskimi, sprawią, że rozłąką nie będzie, aż tak bardzo uciążliwa i bolesna. Warto uczynić standard i swego rodzaju codzienną tradycję z tego typu „spotkań”.