Nieustanne wyjazdy, siedzenie w jednym miejscu przed kierownicą, brak ruchu i zła dieta. To wszystko może doprowadzić do szybkiego wzrostu masy ciała. Czy jest szansa na to, żeby kierowca zadbał o siebie w trasie i zachował świetną sylwetkę? Pewnie, że tak!

Pracownik zatrudniony w roli kierowcy musi mierzyć się z trudnymi zadaniami. Przede wszystkim bardzo wiele czasu spędza on w trasie, zatem tęskni za swoim domem i rodziną. W takiej sytuacji, może zajadać stres i smutki. Właśnie dlatego pierwszym krokiem do zadbania o swoją linię jest zmiana swoich nawyków żywieniowych. Zamiast batoników, czekolad i ciasteczek, postaw na zdrowe warzywa i owoce. To je miej zawsze pod ręką, aby je przekąsić w trakcie prowadzenia pojazdu.

Ruch to zdrowie

O tym, że aktywność fizyczna jest ważna dla naszego zdrowia, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak co zrobić, aby zapewnić sobie nieco ruchu w trakcie trasy? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z przenośnych sprzętów do ćwiczeń. Mogą to być, na przykład hantle. Na postoju, kiedy odpoczywasz, możesz ich używać do ćwiczeń przy samochodzie.

Na wielu postojach obecnie znajdują się również siłownie na powietrzu, które umożliwią Ci rozruszanie Twojego ciała. Postaraj się wybierać takie postoje na swój odpoczynek, gdzie znajdziesz właśnie takie urządzenia do ćwiczeń. W ten sposób, każdego dnia, będziesz mógł poświęcić trochę czasu na zadbanie o swoją kondycję. Zamień również fast foody na bardziej wartościowe jedzenie. Możesz wozić ze sobą przenośną kuchenkę, aby przygotowywać dla siebie pełnowartościowe posiłki!

1 Comment

  • jaro
    Posted 10 sierpnia 2020

    Jedynie zdrowe odżywianie i codzienna dawka ruchu jest lekarstwem na prawidłową sylwetkę