Nie oszukujmy się, początki w pracy kierowcy, czy to w Warszawie czy w jakimkolwiek innym mieście w Polsce, wcale nie należą do najłatwiejszych i najbardziej opłacalnych, kierowca Warszawa. Pewnym standardem w większości firm transportowych dla młodych kierowców jest etat z podstawą 1200 – 1500 zł miesięcznie oraz wynagrodzeniem dodatkowym od kilometrażu, który początkowo wynosi zaledwie kilkanaście groszy za kilometr. Statystyki pokazują, że średnia wysokość zarobków kierowców TIRa wynosi niewiele ponad 2100 zł netto.

Mimo, że pierwsze miesiące pracy w zawodzie kierowcy nie przynoszą dużych zarobków, to pozwalają uzyskać coś najważniejszego – doświadczenie, które jest podstawą do stopniowego zwiększania otrzymywanego wynagrodzenia. Jeśli dany kierowca wykaże się bezpiecznym, terminowym i solidnym dowozem ładunków może liczyć nawet na 2,5 – 3,5 tysiące zł netto pensji u dobrego pracodawcy. Wszystko zależy jednak od osiąganych wyników i od łaskawości szefa. To od niego zależy wszystko – ile się pracuje, ile się zarabia i jakie panują warunki pracy.

Aby zwiększyć swoje zarobki można wziąć udział w kursie ADR – podstawowym lub specjalistycznym, zapewniającym lepiej płatne zlecenia. Każda osoba pragnąca zostać kierowcą TIRa powinna spędzać za kierownicą jak najwięcej czasu. Podstawą jest nabycie jak najlepszych umiejętności prowadzenia auta oraz szybkiego i właściwego reagowania w niestandardowych sytuacjach. Szerokości!