Praca w roli kierowcy jest wciąż bardzo popularna. Prawdą jest to, że w transporcie pracownicy niemal zawsze będą potrzebni. Pracodawcy coraz częściej od kierowców oczekują wykonywania większej ilości czynności, niż tylko kierowania pojazdem.

Przykładem może być kierowca – ładowacz. Taka osoba musi prowadzić pojazd ciężarowy, który jest przeznaczony na przykład do odbioru odpadów. Może to być śmieciarka albo hakowiec. W takiej pracy należy wykonywać zadania, które są związane z odbiorem, a także załadunkiem odpadów. Pracownik musi również prowadzić dokumentację związaną z odbiorem odpadów. Do tego wlicza się wypełnianie kart drogowych, utrzymania pojazdu, czy też dziennej karty. Oczywiście taka osoba jest odpowiedzialna za realizację wyznaczonych zadań oraz celów.

Jakie wymagania są stawiane przed pracownikami na tym stanowisku? Warunkiem niezbędnym jest posiadanie prawa jazdy kategorii C a nawet C+E. Ważna jest również karta kierowcy. Oczywiście bardzo istotne jest posiadanie aktualnych badań lekarskich kierowcy, a także świadectwa kwalifikacji zawodowej. Okazuje się, że dodatkowym atutem stają się uprawnienia ADR czy też HDS. Nie bez znaczenia jest także posiadanie doświadczenia na podobnym stanowisku. Znajomość topografii miasta i jego okolic jest również bardzo istotna. Zaangażowanie i dyspozycyjność to cechy, które docenia wielu pracodawców. Dlatego podczas rozmowy kwalifikacyjnej zwraca się również uwagę na te kwestie.