Kiedy piszesz list motywacyjny, możesz pokazać swój indywidualizm. Pamiętaj o tym, że o Twoich kompetencjach nie świadczą jedynie argumenty, które wymienisz, ale również to w jaki sposób to zrobisz. List motywacyjny z nietypowym zakończeniem może zainteresować nawet pracodawców, którzy szukają kierowcy.

W związku z tym, jeśli aplikujesz właśnie na to stanowisko, dokładnie zastanów się nad tą kwestią. Ciekawe zakończenie to takie, które zostaje w pamięci. Zapoznaj się z polityką firmy, która Cię interesuje. Pokaż, że znasz jej specyfikę i wyjdź z inicjatywą. W tym celu możesz zasygnalizować zmiany, które mogłyby usprawnić pracę przedsiębiorstwa.

Co jeszcze? W podsumowaniu swojej kariery zawodowej podkreśl, że spełniasz wymagania, które zostały wskazane w ofercie. Oczywiście nie kłam przy tym, tylko pisz wszystko zgodnie z prawdą. Jeśli przy takim zakończeniu podkreślisz to, że Twoje cele są zbieżnymi z firmowymi, pokażesz, że jesteś osobą, która orientuje się w specyfice tej działalności.

W jaki sposób to zrobić? Możesz na przykład napisać, że z uznaniem przyglądasz się pracy przedsiębiorstwa. Natomiast kierunek, w którym ona się rozwija jest zdecydowanie zbieżny z Twoimi zainteresowaniami zawodowymi. Jeśli otrzymałbyś szansę uczestnictwa w tym właśnie przedsięwzięciu, czułbyś się wyróżniony. Takie zakończenie z pewnością zwróci uwagę rekrutera.