W wielu centrach logistycznych w Polsce są poszukiwanie kierowcy, którzy zarazem będą pełnić funkcję magazyniera. Zadania osoby na tym stanowisku są dość rozległe. Taki pracownik musi transportować towar do klientów często nie tylko na terenie samego miasta, ale także poza nim, na terenie województwa. Ponadto powinien on dbać o powierzony sprzęt transportowy, a także wykonywać prace magazynowo – biurowe. Oprócz tego musi utrzymywać dobre relacje handlowe z klientami firmy i dbać o powierzone dokumenty dostaw i bieżącą archiwizację.

Firmy pracownikom na tym stanowisku oferują umowę o pracę, co jednoznacznie wiąże się ze stabilnym zatrudnieniem. Nierzadko gwarantują także opiekę medyczną, a nawet karnety sportowe. W przedsiębiorstwach można spotkać się też z grupowym ubezpieczeniem na życie. Większe firmy zapewniają także bezpłatny posiłek obiadowy w dniach pracy. Wynagrodzenie często jest adekwatne do wykonywanej pracy.

Nazwa tego stanowiska brzmi dość groźnie i może kojarzyć się nieprzyjemnie, jednak jeśli ktoś lubi pracę kierowcy, ale chce też odmiany – znakomicie odnajdzie się w tej branży. Próbować mogą szczególnie osoby, które znają się na topografii miejscowości, w której mieszkają, ponieważ to bardzo często ma duże znaczenie przy wyborze pracowników na dane stanowisko.