Praca jako kierowca często wiąże się z długą nieobecnością w domu rodzinnym. Niestety, ale zawodowi kierowcy zazwyczaj muszą się z tym liczyć. Zwłaszcza, jeśli pracują na trasach międzynarodowych. Jednak długa nieobecność w domu, wiąże się z dłuższym pobytem po pracy. Dlatego ten czas można wykorzystać nawet jako urlop.

Pracę jako międzynarodowy kierowca można dostać nawet posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B. Jest to szczególnie popularne w firmach przeprowadzkowych. Do obowiązków osoby pracującej na takim stanowisku należy prowadzenie samochodu o wadze do 3 i pół tony, transport powierzonych towarów, ładowanie oraz rozładowywanie auta, zabezpieczanie ładunków na czas transportu oraz poprawne wypełnianie dokumentacji transportowej.

Natomiast na jaki system pracy można liczyć w takich przedsiębiorstwach? Często jest to praca przez 24 dni, po czym następuje przerwa 8 – 10 dniowa. Podczas tak długich transportów na pewno trzeba się zmierzyć z tęsknotą za najbliższymi. Jednak fakty są takie, że do wszystkiego można przywyknąć. A 10 dni wolnego z pewnością może być kuszące.

Poza tym podczas podróży można wziąć ze sobą laptopa i rozmawiać ze swoją rodziną w trasie nawet z kamerką. To pozwoli na normalne zrelacjonowanie dnia. Dzięki temu można również zobaczyć swoje dzieci przed snem i nawet wysłać im wirtualnego całusa. Takie zatrudnienia bardzo często są długoterminowe i stabilne. A zarobki dość wysokie, dochodzą nawet do pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Dlatego z pewnością mogą skusić pewną grupę osób do takiej pracy.