Rozmowa rekrutacyjna jest wydarzeniem stresującym, ale przytrafia się niemal każdemu z nas przynajmniej raz w życiu. Właśnie dlatego powinniśmy być do niej dobrze przygotowani. Istotne jest to, że podczas takiej rozmowy nie skupiamy się jedynie na naszych mocnych stronach. Z pewnością mogą znaleźć się pewne wady, które zdyskwalifikują Cię już na starcie z otrzymania konkretnej posady. Jednak nie zawsze tak jest.

Niektóre ze swoich wad z pewnością uda Ci się przedstawić jako zalety. To dotyczy też osób, które ubiegają się o stanowisko kierowcy. Jeśli rekruter zapyta Cię o to, jakie są Twoje słabe strony nie odpowiadaj, że nie masz żadnych wad. Tacy ludzie nie istnieją, dlatego z pewnością wypadnie to sztucznie w oczach Twojego rozmówcy. Wymień choć jedną słabą stronę, jednakże przedstaw ją w odpowiedni sposób. Możesz na przykład opisać w chociaż dwóch zdaniach takie rozwiązanie, które z pewnością pomogłoby Ci zredukować konkretną wadę, czy nawet ją wyeliminować.

Co można przedstawić jako swoją wadę? Z pewnością będzie to nadmierny perfekcjonizm. Choć jednym może wydawać się to zaletą – nie zawsze tak jest. W końcu jeśli w nadmierny sposób dbasz o szczegóły, to zabiera Ci to sporo energii, a także wiele czasu. Jeśli w odpowiedni sposób przedstawisz to rekruterowi, może on nabrać do Ciebie większego zaufania. Powiedz jeszcze o tym, co robisz, aby pracować nad sobą i w jaki sposób dbasz o zmianę nawyków. Jednak nie zapomnij też wspomnieć o tym w jaki sposób perfekcjonizm może okazać się pomocy w pewnych dziedzinach. Choćby podczas wykonywania prac związanych z dokumentacją transportową.