Czym jest inteligencja społeczna? Może przydać się w Twojej pracy

To określenie słyszałeś bez wątpienia już wiele razy. Jednak czym tak naprawdę jest inteligencja społeczna i jaki ma wpływ na Twoją codzienną pracę?

W zawodzie kierowcy inteligencja społeczna również ma spore znaczenie. Ma bowiem wpływ na wiele czynników. Przede wszystkim na samym początku należy zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest to zjawisko czy też umiejętność. Inteligencja społeczna odnosi się bezpośrednio do rozumienia ludzi, ale także kierowania nimi. Także do rozumnego, a przede wszystkim świadomego działania w poszczególnych stosunkach międzyludzkich. To oznacza, że ta cecha w szczególności przydaje się w przypadku osób, które pracują na stanowiskach kierowniczych. Także dla tych, którzy mają takie plany na przyszłość.

Inteligencja społeczna w praktyce

Osoby, które są obdarzone inteligencją społeczną, potrafią w odpowiedni sposób interpretować konkretną sytuację komunikacją, a przy tym dobrać do niej należyte słowa. Nie mają trudności z rozwikłaniem nawet skomplikowanych wypowiedzi, za to świetnie odnajdują się w dotarciu do konkretnego odbiorcy.

Inteligencja społeczna obejmuje wiele czynników, jest to mowa ciała, gesty, a także mimika, które w konkretny sposób odpowiednio działają na rozmówcę. Tego typu cechy przydają się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Osoba, która została obdarzona tym konkretnym rodzajem inteligencji, wyróżnia się troską o dobrostan ludzi ze swojego otoczenia.