Przeglądając w Internecie oferty pracy w Gdyni bardzo zaskoczyła mnie liczba ogłoszeń dedykowanych dla zawodowych kierowców, kierowca Gdynia. Do tej pory nie byłem świadomy, że zawód kierowcy jest aż tak bardzo popularny i niezbędny. Wśród swoich znajomych nie mam nikogo, kto mógłby mi co nieco powiedzieć na temat zatrudnienia w charakterze kierowcy, dlatego od razu przekopałem dziesiątki stron internetowych w poszukiwaniu jakichkolwiek rzetelnych informacji. Poczytawszy co nieco zdecydowałem, że nie ma lepszej metody na wyrobienie sobie opinii na jakiś temat jak osobiste doświadczenie tego, czym zawód kierowcy pachnie.

Na następny dzień zapisałem się na kurs prawa jazdy kategorii C+E, który zrealizowałem w ciągu zaledwie dwóch tygodni, a w miesiąc po podjęciu decyzji o poszukiwaniu zatrudnienia w charakterze kierowcy w moim portfelu spokojnie leżało nowe prawo jazdy ze świeżo zdobytą kategorią C+E.

Pierwsze rozmowy kwalifikacyjne, na które zostałem zaproszony nie przyniosły nic dobrego, bowiem w większości przypadków odpadałem z powodu braku minimalnego doświadczenia. Niestety, kierowcą postanowiłem zostać dwa miesiące wcześniej, dlatego nie miałem możliwości zdobycia żadnego doświadczenia. Po trzech miesiącach poszukiwań w końcu udało mi się trafić do firmy, która postanowiła dać szansę nieopierzonemu, młodemu kierowcy. Już podczas pierwszego wyjazdu pokazałem, że mimo młodego wieku jestem w stanie dobrze wykonywać swoją pracę i realizować transport na czas.