W wielu przedsiębiorstwach wiek pracowników jest bardzo zróżnicowany. Wydłuża się czas pójścia na emeryturę, a co tym idzie w pracy spotykają się osoby w wieku od dwudziestu lat do niemal siedemdziesięciu. Ta różnica pokoleń jest ciekawym doświadczeniem dla wielu przedsiębiorstw. To pozwala na łączenie doświadczenia i zaangażowania z nowoczesnością i innowacyjnymi pomysłami.
To też dzieje się w firmach transportowych, gdzie zatrudniani są kierowcy. Firmy muszą pamiętać o tym, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalne podejście do potrzeb, a także oczekiwań przedstawicieli wszystkich pokoleń. Posiadając tak szeroki wachlarz różnych pracowników, należy im zapewnić różnorodne punkty widzenia. Szefostwo musi postawić na taki obraz, który będzie przemawiać do pracowników w każdym wieku.
Jakie będą główne różnice między osobami w różnym wieku? Ci starsi będą bardziej lojalni i przede wszystkim przywiązani do swojego przedsiębiorstwa. To zupełnie inne myślenie niż milenialsów, którzy są skłonni do tego, aby często zmieniać pracodawcę. Każde pokolenie będzie miało inne priorytety i oczekiwania względem potencjalnego miejsca pracy. Dojrzali pracownicy będą zadowoleni ze stałych godzin pracy i stabilnego wynagrodzenia. Inaczej będzie to wyglądać u osób studiujących, czy tych, którzy dopiero ukończyli szkołę wyższą. Oni będą woleli pracować w elastycznym wymiarze godzin, ponieważ to pozwoli im na rozwijanie swojego hobby i zainteresowań.